Nuotraukų retušavimas

Nuotraukų retušavimas internetu. Priimu užsakymus iš bet kurios pasaulio šalies. Retušavimo įkainiai, darbų aprašymai ir pavyzdžiai yra šiame puslapyje.

Teikiu nuotraukų retušavimo paslaugą fotografams ir visiems kitiems.

Nenustebkite, kad parašiau, jog teikiu nuotraukų retušavimo paslaugą, paminėdamas ir fotografus. Būtent, kad ne visi fotografai, kurie puikiai fotografuoja, sugeba kokybiškai retušuoti fotografijas. Pažįstu tokių asmeniškai.

Be to, kad esu profesionalus fotografas, jau apie 10 metų dirbdamas su nuotraukų apdirbimo programine įranga, pastebėjau, kad nuotraukų retušavimas yra daug kam reikalingas. Todėl, išmanydamas šį darbą, siūlau savo paslaugas.

Kam reikalingas retušas arba nuotraukų retušavimas

Nuotrauka, tai yra akimirkos įamžinimas. Ne visada tą akimirka galima pakartoti. Tokių akimirkų, kurios buvo mokyklos ar universiteto baigime, vestuvės ar panašiai… jau nesugrąžinsi niekada. O jeigu fotografas nebuvo pats geriausias, už kurio paslaugas norėjote sumokėti brangiau, tai nuotraukas turite greičiausiai tokias į kurias patys nenorite žiūrėti, ką jau kalbėti apie jų rodymą kitiems. Ir kad nebūtų labai liūdna, į pagalba ateina retušas. Retušas daugelyje atveju, po didelio ir kruopštaus retušuotojo darbo, grąžina nuotraukai antrą gyvenimą. Tada jūs vėl galite džiaugtis savo brangiais prisiminimais.

Nuotraukų retušavimas mėgstantiems fotografuoti

Daug kas dabar fotografuoja mėgėjiškai. Daugelis turi ir pakankamai neblogus fotoaparatus. Visi tie, žinoma, nori turėti gražias nuotraukas. Tačiau be profesionalių įgūdžių ir žinių, ne visada įmanoma gauti geras fotografijas net ir naudojant gerą fotografijos įrangą. O jeigu dar visažisto darbas nuvylė ir spuogas, kurio visai nesinori, styro pačioje matomiausioje vietoje. Čia jau niekur nedingsi – tenka taisyti nuotraukas retušavimo būdu. Daugelis profesionalių fotografų tą darbą atlieka patys, o ką daryti, jei esi mėgėjas, o akimirka fotografijoje buvo labai svarbi? Belieka retušas.

Kas yra nuotraukų retušavimas?

Retušavimas yra skaitmeninis vaizdo apdorojimo procesas, kurio tikslas – pašalinti vaizdo defektus. Vaizdo defektai tai laikini kliento odos defektai (įpjovimai, įbrėžimai ir kt.), pavieniai ant drabužių esantys nereikalingi daiktai (su sąlyga, kad jie matomi nuotraukoje, kurios dydis 200×300 mm.), maži daiktai, patenkantys į kadrą ir pritraukiantys nepagrįstą dėmesį žiūrint fotografiją.

Prie vaizdo defektų nepriskiriami ir nėra retušuojami be papildomo kliento pageidavimo: nuolatiniai odos defektai, tokie kaip apgamai, randai ir kt., bei išvaizdos nukrypimai nuo vidutinių normų (pilnumas, plonumas, nosies / ausų / lūpų dydis ir kt.). interjero daiktai ir (arba) aplinkos, kurioje vyko fotografavimas.

Tie, kas nėra fotografai, galbūt ne visi žino kas yra nuotraukų retušavimas. Kad būtų lengviau aiškintis terminologijoje, pateikiu pavyzdį kuo skiriasi, ką tik nufotografuota nuotrauka, kai su ja yra niekas nedaroma programiškai (neredaguota/neretušuota foto),  ir retušuota nuotrauka, kai yra daromi fotografijos tvarkymai.

Fotografijos retušavimo atveju, pagal poreiki yra balinami dantys, naikinami veido nelygumai ir kiti defektai, lyginama veido oda ir t.t. Kad fotografijos retušavimas būtų kuo mažiau reikalingas (nes tai reikalauja papildomo fotografo darbo, o tuo pačiu ir papildomų užsakovo išlaidų), yra patariama pasirūpinti profesionaliu veido makiažu.

Nuotraukos meniniu retušavimu yra laikomas įvairių efektų pridėjimas. Pavyzdžiui gali būti keičiamas dangus. Jei yra apsiniaukę, dangus gali būti keičiamas į gražiai debesuotą, pridedami saulės spinduliai, įvairūs saulės blyksniai, keičiamas fono spalvingumas ir t.t.

Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas

Teikiama paslauga – nuotraukų retušavimas

Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas
Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas
Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas
Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas

Teikiamos retušavimo paslaugos

Portretinių nuotraukų retušavimas

Portretinių nuotraukų retušavimą sudaro bendri fotografijos patobulinimai plius pigmentinių dėmių ir apgamų, spuogų, raukšlių, akių maišelių, breketų pašalinimas. Odos išlyginimas, paliekant natūralią odos tekstūrą. Įvairių klaidžiojančių plaukelių šalinimas. Dantų lyginimas ir balinimas. Makiažo koregavimas. Akių retušavimas: vyzdžių spalvos sodrinimas, baltymų šviesinimas. Lūpų spalvos sodrinimas,  tatuiruočių naikinimas ir taip toliau.

Kūno liekninimas retušuojant

Kūno liekninimą ir performavimą sudaro: kojų ilginimas ir jų ploninimas, rankų ploninimas. Bendras vizualios kūno masės keitimas: krūtų didinimas ar mažinimas, pilvo mažinimas, raumenų pridėjimas, ar nereikalingų riebalų nuėmimas. Veido formos keitimas: pagurklio, žandų mažinimas, šypsenos keitimas, lūpų formos keitimas.

Profesionalus visos nuotraukos retušavimas

Pilnas profesionalus visos nuotraukos retušavimas, įskaitant (pagal poreikį) portretinės nuotraukos retušavimą ir kūno liekninimą, bendrą nuotraukos spalvų korekciją. Bendras nuotraukos spalvų stilizavimas, nuotraukos tonavimas, fotografinio triukšmo naikinimas.  Sudaromas bendras unikalus nuotraukos stilius ir taip toliau.

Foto montažas, fotomanipuliacijos

Kelis foto montažo ir fotomanipuliacijos pavyzdžius matote aukščiau pateiktose nuotraukose. Foto montažas ar fotomanipuliacijos yra tai, kai retušuotojas nuotrauką keičia, sumontuodamas joje kelių ar net keliolikos nuotraukų fragmentus, juos keisdamas, ar vartydamas pagal poreikį, keisdamas jų formą, spalvą, apšvietimą, bei keisdamas bendrą stilistiką. Nuotraukose aukščiau, be to, kad buvo keičiamas fonas, padarytas animacijos efektas. Taip pat gali būti padaryti tapybos, piešimo ir kiti efektai, stipriai keičiantys pačią fotografiją.

Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas

Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas

Fono nuėmimas ar keitimas

Kartais būna, kad reikia nuotraukoje nuimti ar pakeisti foną. Pavyzdžiui padaryti foną visiškai baltą arba visiškai juodą, ar dar kokios spalvos. Arba atvirkščiai – į vienspalvį foną pridėti spalvinio fono iš kitos nuotraukos. Reikalui esant,  fonas gali būti padaromas „išplaukęs“, norint, kad objektai fone būtų neryškūs. Gali būti nuimami nereikalingi žmonės ar objektai esantys fone, arba atvirkščiai – pridedama žmonių ar objektų iš kitų nuotraukų, kurie jums reikalingi ir panašiai. Čia šiek tiek panašu į foto montažą, bet čia koncentruojamasi į darbą su fonu.

Spalvų keitimas

Kartais prireikia nuotraukoje kokiam nors atskiram objektui, arba visai objektų grupei keisti spalvą. Tai gali būti juvelyriniai dirbiniai, baldai, drabužiai, automobiliai, makiažas ir taip toliau. Šis spalvų keitimas nuotraukoje taip pat priskiriamas prie nuotraukos retušavimo darbų.

Daiktų fotografijos retušas

Daiktų fotografijoje dažnai būna, kad reikia nuimti foną, padaryti jį baltą arba kitokios spalvos. Todėl prie šio nuo traukų retušavimon be pagrindinių nuotraukos pagerinimų, pridedamas ir fono nuėmimas arba keitimas. Taip pat valymo, poliravimo ar nereikalingų šviesos atspindžių šalinimas. Nepageidaujamų detalių ar objektų šalinimas. Šešėlių paryškinimas, arba sumažinimas pagal poreikį.

Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas

Nuotraukų retušavimasNuotraukų retušavimas

Retušuojant nuotraukas, dauguma retušavimo būdų persipina vieni su kitais. Tačiau, kad būtų aišku, kokios yra retušavimo galimybės, bei, kad paaiškinčiau kiek darbo reikia įdėti retušuojant vienokią ar kitokią jums svarbią fotografiją, sudėjau nuotraukų retušavimą į atskiras grupes. Atliekant retušavimą, naudoju profesionalią programinę įrangą. Kaip jau rašiau anksčiau, su nuotraukų retušavimu dirbu apie 10 metų. Mano profesinė kvalifikacija, pastovus tobulėjimas ir žinios leidžia nuotraukų retušavimą atlikti profesionaliai.

Turite internetinę parduotuvę, o gal būt kuriate internetinę svetainę? Jums reikia gerų nuotraukų? Perkate pigias nuotraukas įvairiems projektams iš foto bankų? Gal būt turite senų nuotraukų (vestuvės, krikštynos, gimtadieniai, renginiai ir panašiai), kurios jums yra brangios, bet, kurių nufotografavimui sutaupėte pinigų, nesamdydami brangaus ir savo darbą iš manančio fotografo?  Pažvelgę į kokią nors reikalingą jums nuotrauką pamanėte, kad trūksta kažko, kad ši nuotrauka būtų tobula?

Jei į kurį nors iš šių klausimų atsakėte teigiamai, drąsiai kreipkitės į mane ir aš mielai jums padėsiu, atlikdamas nuotraukų retušavimo paslaugą. O jei nutarsite, kad jums reikalinga ne tik nuotraukų retušavimo paslauga, bet ir profesionalaus fotografo paslauga – mielai ją suteiksiu. Nes fotografuoju taip pat su profesionalia ir labai aukštos kokybės fotografine įranga. Esu baigęs fotografijos mokslus, tad turiu tam reikiamą patirtį ir kvalifikaciją. Užsakovai, pasinaudoję mano paslaugomis, palieka atsiliepimus ir rekomendacijas. Jie mano vizitinė kortelė.

fotografiju retusavimas spalvinimasfotografiju retusavimas spalvinimas

Juodai – baltų nuotraukų spalvinimas

Be visų aukščiau paminėtų nuotraukų retušavimo būdų, yra galimas ir juodai – baltų nuotraukų spalvinimas. Kai spalvotą nuotrauką norime paversti juodai – balta, tai ganėtinai paprasta. Ši metodą greičiausiai žino ne tik profesionalūs fotografai, bet ir dauguma savo išmaniuosiuose telefonuose turinčių, bei naudojančių specialias programėles, eilinių vartotojų. Tačiau nuspalvinti juodai – baltą fotografiją nėra paprasta. Tai daug darbo reikalaujantis procesas. Tačiau jei jūs turite juodai – baltą nuotrauką, kuri jums yra labai brangi, tai gali būti labai verta dėmesio paslauga. Tam, kad susidaryti vaizdą kaip nuotrauka atrodė prieš tai ir po to, pateikiu pora mano nuotraukų spalvinimo pavyzdžių.

Fotografijų restauravimas

Kartais norint atstatyti seną fotografiją, vien retušavimo ne visada pakanka. Tokiu atveju fotografijos yra restauruojamos. Fotografijų restauravimas yra ganėtinai sudėtingas procesas ir reikalaujantis didelio restauruotojo kruopštumo, bei didelės darbų apimties. Restauruojamai fotografijai kartais prireikia atkurti prarastas dedates, kai pati fotografija susidėvi. Tai gali būti įvairūs įtrūkimai, įplyšimai, fotografijos dalis gali būti dingusi ir taip toliau. Skirtingai nuo nuotraukų retušavimo, kai retušuojant fotografiją yra šalinami tam tikri defektai, restauruojant fotografiją, trūkstamos dalys fotografijoje turi būti atkuriamos, paimant jas iš įvairių tos pačios fotografijos vietų. Restauruojant fotografiją, darbas reikalauja įpatingo kruoštumo todėl, kad kiekvienas net menkiausias įtrūkimas ar iplyšimas pagal galimybę yra atstatomas į jo pradinį būvį. Apie tai, ar fotografija gali būti restauruota, informuoja tai įvertinęs fotografas. Po restauravimo, esant poreikiui, fotografija taip pat gali būti retušuojama ir spalvinama. Visi šie procesai yra įkainuojami atskirai, todėl norint užsakyti darbą, reikėtų įsivertinti kokios paslaugos jūs pageidaujate – kažkokios vienos, ar viso komplekso. Nereikėtų užmiršti ir to, kad restauruojamos fotografijos dažniausiai būna ne tik, kad susidėvėjusios, bet, turint galvoje, kad jos buvo padarytos prieš daugelį metų, pati fotografijų kokybė dažnai nebūna pati geriausia, todėl, stebūklo iš fotografo tikėtis nereikėtų. Fotografijų restauravimas, tai yra fotografijos kokybės maksimaliai priartinimas prie tos, kokia buvo jos pradiniame etape, tai yra tada, kai nuotrauka buvo padaryta.

fotografiju nuotrauku retusavimas
fotografiju nuotrauku retusavimas nuotrauku restauravimas

Visi aukščiau aprašyti darbai, proceso eigoje, būna derinami su užsakovais. Fotografas nesaugo užbaigtų darbų, todėl, gavus atliktus darbus, prašoma juos išsisaugoti savo kompiuteryje. Pastabos priimamos tik 24 valandas po galutinio darbų atidavimo užsakovui.

Kai būna užsakomas juodai-baltų fotografijų spalvinimas, prieš pateikiant užsakymą, prašoma užsakovų tiksliai apsispręsti kokios spalvos turi būti rūbai, makiažas, akių, lūpdažio, plaukų spalva ir kitos detalės. Reikalui esant šios detalės gali būti derinamos pateikiant užsakovui atskirą spalvyną, kad tiksliai būtų nustatyta spalva pagal spalvos kodą.

Nuotraukų redagavimo ir retušavimo kainos

Bendra nuotraukų redagavimo ar retušavimo darbų kaina priklauso nuo atliekamų darbų, bei jų apimties, todėl gali būti paskaičiuota tik žinant užsakovo pageidavimus.

Nuotraukų redagavimas (vaizdo parametrų koregavimas), kai yra koreguojamas dienos šviesos balansas, spalvų stilius, kontrastas, ekspozicija, spalvų sodrumas, šešėliai ir t.t., – išlaikant bendrą nuotraukų stilių visai nuotraukų partijai, kainuoja nuo 0,20 € iki 0,50 € už vienetą. (Visa nuotraukų partija turi būti fotografuota tuo pačiu metu ir tais pačiais fotoaparato nustatymais – užsakoma redagavomui ne mažiau kaip 50 vienetų)

Nuotraukų redagavimas (vaizdo parametrų koregavimas), kai yra koreguojamas dienos šviesos balansas, spalvų stilius, kontrastas, ekspozicija, spalvų sodrumas, šešėliai ir t.t. – kai nuotraukos yra iš skirtingų partijų, ir parametrus reikia keisti kiekvienai nuotraukai atskirai, kainuoja nuo 2 € iki 4 € už vienetą.

Nedidelis nuotraukų retušavimas, kai reikalinga tik kuri nors viena nedidelė, aukščiau aprašyta operacija, pavyzdžiui dantų balinimas, raudonų akių korekcija, ar panašiai, kainuoja nuo 2 € iki 4 € už vienetą.

Nuotraukų retušavimas, kuris apima aukščiau aprašytas operacijas, kai reikalinga daugiau nei viena aukščiau aprašyta operacija, priklausomai nuo darbų apimties, bei užsakomų nuotraukų kiekio kainuoja nuo 5 € iki 50 € už vienetą.

Fotografijų restauravimas, priklausomai nuo darbų apimties bei užsakomų nuotraukų kiekio, kainuoja nuo 5 € iki 50 € už vienetą.

Pateiktų darbų pavyzdžių užsakovai neprieštaravo apie jų atvaizdų publikavimą reklamos tikslais.

Pageidaujantys užsisakyti nuotraukų redagavimo, retušavimo, restauravimo ar spalvinimo paslaugas, patvirtina, kad yra susipažinę su aukščiau aprašyta informacija ir pateikia užsakymą, užpildydami kontaktų formą.