Fotografas pataria. 20 geriausių pozų asmeninei moters fotosesijai

Kodėl turėčiau išmokti pozuoti, jei fotografas patars?

Dažnai būna, kad fotosesijoje fotografas turi aiškinti fotografuojamoms moteris ar merginoms, kurios neturi modelio patirties, kaip reikia pozuoti, kad fotografijoje atrodytų patraukliai. Turbūt ne viena esate girdėję tokius išsireiškimus, kad vienos moterys ar merginos nuotraukose atrodo gražiau nei natūroje, o kitos atvirkščiai. Arba kitaip tariant dažnai sakoma, kad vienos yra fotogeniškos, o kitos ne. Manyčiau, kad tai yra ne visai tiesa. Tiesiog vienos moka elgtis prieš fotografo objektyvą iš prigimties, o kitoms tas žinias tiesiog reikia įsisavinti. Ir viskas, tai labai paprasta. Žinoma profesionalus fotografas visada patars kaip taisyklingai pozuoti, bet kad negaišti fotosesijos brangaus laiko, patogiau modeliui išmokti pozuoti savarankiškai, namuose. Juk norisi per trumpesnį laiką gauti daugiau gerų kadrų. Fotografas dažnai fotosesijos kainą nustato nuo fotosesijos laiko.

Kaip išmokti pozuoti?

Tam tereikia pasižiūrėti į žemiau pateiktas pozas ir tiesiog apžiūrėti save veidrodyje pozuojant. Tuo labiau, kad šiame straipsnyje pateikiamos pačios geriausios, labiausiai vykusios, ir laiko patikrintos pozos. Gal kas nors pasakys, kad nori unikalios fotosesijos, tačiau juk kiekvienas žmogus ir taip yra unikalus. O tiksliai pakartoti kiekvienos čia pateiktos pozos ir nėra būtina. Čia tiesiog gairės, kuriomis vadovaujantis, išmoksite elgtis prieš fotoaparato objektyvą, o fotografas vietoje to, kad taisytų kiekvieną pasisukimą, galės galvoti apie apšvietimą, kadro kompoziciją, reikiamos nuotaikos momentą, kad gauti gražius kadrus. Tuo labiau, kad žinodamos pozas, kuriomis fotografas jus fotografuos, galėsite pasiruošti fotosesijai, bei pasirinkti tam tinkamus rūbus. Nebūtina fotosesijos metu žinoti visas čia pateiktas pozas, tiesiog išsirinkite tas, kurios jums labiausiai patinka.

Geriausios pozos asmeninei moters fotosesijai

1. Žvilgsnis per petį – labai paprasta pradinė portretinė poza.

Fotografas pataria. 20 geriausių pozų asmeninei moters fotosesijai
© Pavel Novikov

2. Rankų padėtis. Pagrindinė taisyklė pozuojant prieš kamerą – neturi būti jokių plokščių, įsitempusių plaštakų. Plaštakos turi būti lanksčios ir minkštos. Delnai turėtų nesimatyti nuotraukoje, todėl stenkitės plaštakas rodyti taip, kad delnai objektyvui būtų nematomi.

Fotografas pataria kaip laikyti rankas
© Ali ilker Elci

3. Puiki fotografija gali būti padaryta, prisiminus apie įstrižaines. Komponuojant kadrą, nereikėtų pamiršti ir vieno trečdalio taisyklės. Šiuos terminus daugiau turėtų žinoti fotografas, tačiau apie kompoziciją turėti įsivaizdavimą būtų pravartu ir pačiam modeliui. Tuo labiau, kad iš pateikto pavyzdžio puikiai viskas matoma.

Fotografas pataria
© Konstantin Lelyak

4. Dar viena atvira ir patraukli poza – gulint ant žemės (nors labai sėkmingai galima gulėti ir ant lovos). Fotografas fotografuoti turėtų nuo žemės, jei gulima ant jos, o jei modelis guli ant lovos, tai nuo to lygio, kuriame guli modelis.

Fotografas pataria
© Мария Петрова

5. Modeliui gulint, galima pažaisti su rankų padėtimi: galima jas sudėti, arba laisvai padėti ant žemės. Naudojant šią pozą, puikūs kadrai gaunami, kai fotografuojama lauke – tarp žolės ir gėlių.

Fotografas pataria
© Alp Cem

6. Ši poza – tai puiki galimybė parodyti puikias kūno linijas. Puikiai žiūrisi, kai modelis stovi ryškiame fone. Tada gražiai išryškėja moters siluetas.

Fotografas pataria
© Konstantin Lelyak

7. Pati elementariausia pagrindinė poza, kuri visada atrodo puikiai. Šiuo atveju fotografas turi fotografuoti taip pat beveik nuo žemės lygio.

Fotografas pataria
© Jean-Baptiste Fort

8. Nuostabi poza, kuri tinka bet kokio sudėjimo moteriai. Galima eksperimentuoti su įvairiomis rankų ir kojų pozicijomis. Fotografas, fotografuoti turėtų nuo lygio, kuriame guli moteris. Tai yra nuo žemės lygio, jei modelis guli ant žemės, nuo lovos lygio, jei ant lovos ir panašiai.

Fotografas pataria
© Karen Abramyan

9. Miela ir žaisminga poza. Ja galima naudoti praktiškai bet kur: lovoje, žolėje ar paplūdimyje. Fotografas fotografuoti turėtų vėl praktiškai nuo modelio gulėjimo lygio.

Fotografas pataria
© Billy Nguyen

10. Lengva graži poza, kuri puikiai pabrėžia gražią moters figūrą.

Fotografas pataria
© Thomas Agatz

11. Dar vienas pozos variantas atsisėdus. Vienas kelias turi būti prispaustas prie krūtinės, o kita koja, kuri yra sulenkta per kelią, turi būti padėta ant žemės. Modelio akys yra nukreiptos yra fotoaparato objektyvą.

Fotografas pataria
© Yannick Desmet

12. Atmeskite plaukus atgal ir šiek tiek išsilenkite per liemenį – tokia poza išryškina visus figūros privalumus.

Fotografas pataria
© Emma Grigoryan

13. Modelis šiek tiek pasisuka šonu, rankos užpakalinėse kišenėse. Paprasta ir tuo pačiu elegantiška poza.

Fotografas pataria
© Ali ilker Elci

14. Lengvas pasilenkimas į priekį pabrėš gražias formas. Tokia poza atrodo labai kerinčiai ir patraukliai.

Fotografas pataria
© Оксана Гурова

15. Rankos iškeltos virš galvos, kūno svoris perkeliamas ant vienos kojos, kita koja atpalaiduojama. Ši poza tinka grakštaus kūno sudėjimo modeliui.

Fotografas pataria
© Mike Martfolio

16. Pozavimo visų ūgiu variantų yra labai daug. Šią pozą galima būtų imti kaip pradinę, o vėliau keisti rankų padėtų, korpuso pasilenkimą ir taip toliau.

Fotografas pataria
© Karen Abramyan

17. Tokia poza atrodo pakankamai atsipalaidavusi. Nepamirškite, kad į sieną remtis galima ne tik nugara, bet ir pečiu, ranka ar klubais. Taigi – eksperimentuokite.

Fotografas pataria
© Christian Teßmar

18. Modelio figūra turėtų priminti S raidę. kūno svoris perkeliamas ant vienos kojos, o rankos turi būti atpalaiduotos.

Fotografas pataria
© Dmitry Elizarov

19. Viena iš pačių efektingiausių pozų, kuri turi daugybę įvairiausių variantų. Kad pagauti patraukliausią poziciją, palengva keiskite rankų padėtį ir tuo pačiu kūno išlinkimo padėtį.

Fotografas pataria
© mybestwork_eltonvarela crayvid

20. Romantiška, švelni poza. Naudokite įvairias medžiagas ir draperijas. Jų pagalba galima gauti jausmingus kadrus.

Fotografas pataria
© Мария Петрова

Skaitykite taip pat:

Fotografas pataria. 20 geriausių pozų romantinei fotosesijai.

Naujausių mano darbų fragmentai

« 1 6 »