Fotografas pataria. Kaip pasiruošti fotosesijai

Fotosesija

Fotosesija

Daugelis galvoja, kad fotosesija, tai yra paprasta – „ateisiu ir pasifotografuosiu“. Blogiausiai, kad taip galvoja, net merginos, kurios jau ne kartą dirbo su fotografais. Kad išsklaidyti šį mitą, būdamas profesionalus fotografas, nutariau parašyti nedidelį straipsnį, su tikslu padėti modeliams pasiruošti fotosesijai.

Fotosesija – tai įdomus, kūrybinis procesas, kurio metu dirba ne tik fotografas, bet ir pats modelis. Todėl ne tik nuo fotografo profesionalumo, bet ir priklausomai nuo to kaip modelis bus pasiruošęs fotosesijai, gausis galutinis rezultatas – fotografijos.

Fotografas pataria. Pagrindiniai patarimai

Pirmiausiai, ką norėčiau pažymėti, tai kiekvienas žmogus visada geriau už kitus žino savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Todėl tik jūs patys galite pabrėžti tai kuo esate stiprūs ir pasistengti nuslėpti savo silpnybes. Tokio pasiruošimo rezultatą jūs pamatysite fotografijose.

Fotosesijos išvakarėse būtinai pailsėkite. Tiek fiziškai, tiek ir emociškai. Labai svarbu yra išsimiegoti, kad puikiai atrodytumėte ir būtumėte geros nuotaikos. Raudonos akys ir maišai po akimis yra pats baisiausias dalykas, kurį jūs galite atsinešti į fotosesiją!

Negerkite daug vandens fotosesijos išvakarėse, ypač, jei turite problemų su inkstais. Negerkite jokio alkoholio bent parą prieš fotosesiją!

Neplanuokite fotosesijos per kritines dienas. Šis patarimas nereikalingas toms, kam šios dienos praeina lengvai ir be skausmo. Geriau iš anksto žinant, kada bus šios dienos, neplanuoti fotosesijos tuo metu, nei gauti nuotraukas, kuriose jūs būsite su skausmo perkreiptu veidu.

Jei fotosesija suplanuota antroje dienos pusėje, pasistenkite pailsėti pirmoje dienos pusėje, nedarydami jokių varginančių darbų. Pirmiausiai todėl, kad fotosesijos metu jūs būsite pavargusi ir dings bet koks noras fotografuotis. O antra, tai po poros valandų fotografavimosi, jūs būsite tokia pavargusi, kad tai bus nebe darbas o kankynė. O tai taip pat atsispindės nuotraukose.

Fotosesija, tai kūrybinis procesas ir ganėtinai ilgalaikis. Jei jūs nesate patyręs modelis, tai geriau susiplanuoti papildomo laiko fotografavimui, nei gauti mažiau gerų fotografijų.

Jeigu jūs naudojatės soliariumo paslaugomis, žinant, kad bus daroma fotosesija, tai geriau kurį laiką padaryti pauzę po paskutinio apsilankymo jame. Fotografas darydamas nuotraukų redagavimą, gali odą šiek tiek patamsinti, bet pašviesinti „perdegusią“ odą yra labai daug darbo užimantis procesas. Todėl papildomo retušavimo kaina jums gali būti nepriimtina, o esamas rezultatas gali netenkinti.

fotografas pataria - fotosesija

Jeigu jūs planuojate fotografuotis be rūbų, su maudymosi kostiumėliu ar su aptemptais rūbais, atminkite, kad apatiniai rūbai palieka įspaudas ant kūno. Šios įspaudos išnyksta maždaug po valandos ar net dar vėliau. Jums reikėtų išsirinkti laisvesnius apatinius rūbus vykstant į fotostudiją, arba žinoti, kad papildoma valanda ar daugiau bus jūsų prarastas laikas. Tam tikslui būtinai pasiimkite chalatą, kuriuo vilkėdami lauksite kol išnyks įspaudos ant kūno.

Fotografuojantis su rūbais, taip pat reikėtų dėvėti apatinius rūbus be siūlių, kad jie nepaliktų dėmių ant aptemtų rūbų. Apatinių spalva turėtų būti tokia, kad jie nepersimatytų per jūsų dėvimus rūbus.

Savo būsimą įvaizdį fotosesijos metu gerai apgalvokite iš anksto. Apgalvokite smulkiai visas detales, pradedant nuo apatinių rūbų, jų spalvos iki lako spalvos ant rankų ir kojų nagų.

Į fotosesija pasiimkite daiktus iš jūsų gyvenimo, kurie atspindėtų jūsų asmenybę. Mylimas žaislas, smuikas, gitara… viskas tiks, kas pateiks jus kaip asmenybę. Pasiimkite iPod‘ą su mėgstama muzika.

Aksesuarų ir rūbų parinkimas fotosesijai

Čia pasirinkimas priklauso nuo įvaizdžio ir idėjos. Žinoma, kad kuo daugiau skirtingų rūbų komplektų jūs atsivešite į fotosesija, tuo geriau. Tačiau nei viena moteris negalės atsivežti į fotosesiją viso savo garderobo.

Fotosesijai reikėtų bent 3-4 skirtingų rūbų komplektų. Pageidautina, kad rūbų komplektai savo stiliumi maksimaliai skirtųsi vienas nuo kito. Pavyzdžiui vakarinė suknelė ir griežtas biuro kostiumas, pliažinė vasarinė suknelė ir laisvalaikio rūbai (džinsai, marškinėliai) ir panašiai. Naudokite tik tuos rūbus, kurie tinka jums. Nesistenkite pasiskolinti rūbų iš draugių. Kadangi rūbai kurie tinka draugei, nebūtinai gražiai atrodys ant jūsų. Pasikraipykite namuose prieš veidrodį ir apžiūrėkite viską. Rūbai turi būti tvarkingi, išlyginti, švarūs, su visomis sagomis.

Žemiau pateiksiu keletą naudingų patarimų:

  • Rūbus geriau rinktis iš vasarinio garderobo.
  • Stenkitės vengti rūbų išpieštų smulkiais langeliais ar smulkiomis juostelėmis. Fotografijose matysis šio rašto „išplaukimas“.
  • Rūbai, kurie yra aptempti ties krūtine, vizualiai mažina krūtinę, todėl tokių rūbų taip pat reikėtų vengti.
  • Bet kokie aptemti rūbai varžo judėjimo laisvę, ypač sijonai. Todėl tokių rūbų taip pat reikėtų vengti.
  • Juosmens diržas puikiai pabrėžia moters taliją. Todėl patartina tokį aksesuarą turėti fotosesijos metu.
  • Neimkite į fotosesija stipriai aptemptų apatinių kelnaičių. Jos pažeis tolygų klubų linijos perėjimą.
  • Venkite margų spalvų rūbuose. Rūbai turėtų būti vienspalviai. Jų spalva pageidautina, kad būtų kuo ryškesnė. Tiks rūbai, kurių audinys turi „išplaukusį“ raštą.
  • Venkite margų rūbų, jie labai nukreips dėmesį nuo paties modelio.
  • Batai turėtų būti ant paties aukščiausio ir ploniausio kulno kokį tik turite.
  • Pėdkelnes imkite pačias ploniausias. Trys pagrindinės spalvos – kūno spalva, juoda ir balta. Geriausiai pasiimti po kelias pėdkelnes, kad reikalui esant, jas greitai galima būtų pasikeisti. Imkite ne tik pėdkelnes, bet ir prisegamas kojines.
  • Pirštinės, skaros, skraistės, šalikai, įvairūs galvos apdangalai ir t.t. – visa tai gali labai praversti fotosesijos metu.

Šiek tiek apie fotosesijos makiažą

Šiuolaikiniai skaitmeniniai fotoaparatai leidžia fotografijoje įamžinti smulkiausias detales. O tai reiškia, kad fotografijoje matysis kiekviena smulki dalelytė. Todėl makiažui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Žinoma daug ką galima pataisyti fotografijų retušavimo metu, bet profesionalus retušavimas užima labai daug laiko prie kiekvienos fotografijos ir labai pabrangina fotografijos kainą.

O jei tokių fotografijų yra nuo 100 iki 250? Todėl, jei norite turėti ne 5 ar 10 fotografijų, kurias norite parodyti savo draugams, o visas 100 ar 250, dėl mažo, netikėtai iškilusio spuogo, geriau pagalvoti iš anksto apie makiažą.

Ar reikalingas profesionalus visažistas fotosesijos metu?

Jei jūs turite idealią odą ir fotosesija nėra numatyta su sudėtingu makiažu, tada profesionalus visažistas yra nereikalingas. Priešingu atveju, geriau yra pasikviesti visažistą.

Visažistas gali įnešti papildomo šarmo į modelio įvaizdį. Ypač jei tai fashion fotosesija, niekada netaupykite visažisto sąskaita.

Viena iš priežasčių dėl kurios reikalingas makiažas yra veido blizgesys, kuris yra labai matomas fotografijose. Jei fotosesija vyksta foto studijoje, nuo karščio ir pozavimo, kuris neretai reikalauja fizinių pastangų, todėl oda su tuo susitvarko labai retai ir tokiu atveju blizgesys pasidaro matomas fotografijose. Jį galima panaikinti pudros ar krempudros pagalba. Naudokite tik tokios spalvos krempudrą ar pudrą, kuri atitikti jūsų kaklo spalvą.

Reikia labai atkreipti dėmesį į odą aplink akis. „Mėlynės“ aplink akis fotografijose yra niekam nereikalingos. Lūpoms turėkite blizgį, arba naudokite pakankamai gerą lūpdažį. Kaip rodo daugelio fotografų praktika, lūpdažiai fotosesijos metu yra labai greitai „suvalgomi“.

Jei darote makiažą salone, pas profesionalų visažistą, būtinai turėkite priemones, kad reikalui esant makiažą galima būtų greitai pataisyti.

Fotografas pataria: šiek tiek apie kūną

Būtinai paruoškite savo kūną fotosesijai. Pažastys ir kojos turi būti švariai nuskustos.

Fotosesijos metu reikės daug judėti. Jei turite problemų su prakaitavimu, būtinai pasiimkite antiperspirantus, bei nenaudokite aptemptų rūbų.

Naujausių mano darbų fragmentai

« 4 »